website
İçeriğe atla

+90 532 272 57 09

Tesettür Abiye & Giyim Mağazası

News

Tesettür Abiye Nasıl Temizlenir?

Merve Yıldız 03 Oct 2023

Tesettür Abiye Nasıl Temizlenir?

Muhteşem bir gecenin ardından giyilen kıyafetin temizliği en çok düşünülen konulardan biridir. Özellikle özel tasarım tesettür abiye tercih edildiyse işlemelerine, dikişlerine zarar vermemek için elbisenin sahibi elinden geleni yapacaktır. Eğer abiyeniz evde makinede yıkanamayacak bir kumaşa sahipse mutlaka kuru temizlemeye götürmelisiniz. Kuru temizleme görevlisine abiyenin ütüsünün sadece buharla yapmaları gerektiğini mutlaka hatırlatmalısınız. Ancak abiyeniz çamaşır makinesinde veya elde yıkanabilir bir kumaşa sahipse aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Elbisenizi ters çevirin

Tessettür davet elbiseleri genelde işlemeli bir yapıya sahiptir. Bu işlemelerin zarar görmemesi, kumaşının solmaması için elbisenizi ters çevirin.

  1. Makinenin devrini ayarlayın

Elbisenizi makinede yıkatmaya karar verdiyseniz makineyi devirsiz veya en düşük devirde çalıştırmalısınız. Fazla yüksek devir elbisenin yıpranmasına sebep olacaktır.

  1. Su sıcaklığını ayarlayın

Abiye elbiseler için maksimum su sıcaklığı 30 derece olmalıdır. Daha yüksek ısıda elbisenizin modeli bozulabilir, elbiseniz küçülebilir.

  1. Deterjanınızı seçin

Tessettür abiye elbiseler için genellikle hassas ve narin kumaşlara özel deterjan çeşitleri tercih edilmelidir. Diğer deterjanlar daha dayanıklı kumaşlar için üretilir ve abiye gibi hassas kumaşa sahip kıyafetler için terich edilmemelidir.

  1. Sıkma işlemini uygulamayın

Yıkamadan sonra sıkma işlemi çamaşırlara zarar verir. Özellikle abiye gibi hassas yapıya sahip elbiseler de sıkma işleminde zarar görecektir. Bu yüzden makinede yıkıyorsanız sıkma işlemini yapmadan elbisenizi çamaşır makinesinden çıkarmalısınız

  1. Elbisenizi askısına asın

Kurulama işlemi için elbisenizi askısına asın. Direkt gün ışığı gelmeyen, açık alanda elbisenizi kurumaya bırakın. Ayrıca Tesettür abiye elbisenizi banyoda kurutmaya çalışmayın. Kapalı alanda elbiseniz rutubetlenecektir. Bu yüzden olabildiğince havadar , mümkünse açık alanda elbisenizi kurutun.

930 x 520px

SPRING SUMMER LOOKBOOK

Sample Block Quote

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis.

Sample Paragraph Text

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis nec danos dui. Cras suscipit quam et turpis eleifend vitae malesuada magna congue. Damus id ullamcorper neque. Sed vitae mi a mi pretium aliquet ac sed elitos. Pellentesque nulla eros accumsan quis justo at tincidunt lobortis deli denimes, suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpate.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bu email zaten kayıtlı

Shop the Lookbook

Seçenek Seçin

Son Görüntülenenler

Düzenle
Back In Stock Notification
this is just a warning
Giriş yapın
Sepet
0 ÜRünler