website
İçeriğe atla

+90 532 272 57 09

Tesettür Abiye & Giyim Mağazası

News

Doğru Tesettür Abiye Seçimi

Merve Yıldız 03 Oct 2023

Doğru Tesettür Abiye Seçimi

Tesettür abiye seçiminde şık bir görünüm için vücut yapısına uygun, kaliteli kumaştan üretilmiş, göz alıcı renklere sahip bir abiye bulmak oldukça önemlidir. Abiye elbise  kişinin vücut yapısıyla ve enerjisiyle ne kadar uyumluysa o kadar göz alıcı olur. İşte bu yüzden abiye seçmek birçok kadın için çok zordur. Gelişen tekstil sektörüyle birlikte tesettür abiye elbise seçenekleri de özellikle son yıllarda artmıştır. Bu durum da elbise seçmeyi zorlaştırırken kişinin kendine en uygun elbiseyi bulmasına katkıda bulunmuştur.

Belki günümüzden 20-30 yıl öncesinde internet alışverişleri yaygın değilken, özellikle tesettür elbise modelleri oldukça kısıtlıydı. Mağazalarda genellikle aynı tip elbiseler ve aynı renkte elbiseler vitrinlerde yerini almaktaydı. Ancak günümüzde hem tesettür hem de açık giyim için seçenekler çoğaldı. Sadece büyük markalar değil küçük işletmeler de modayı takip ederek yaratıcı tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Seçenek ve renk bu kadar çok oldukça da elbise seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar artıyor. Tesettür abiye seçiminde size ışık olacağını düşündüğümüz birkaç önerimizi aşağıdaki gibi sıraladık.

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür elbise alırken kumaşın yapısından giyecek kişinin vücut tipine kadar birçok konuya dikkat edilmeli. Zira dikkat edilmezse elbise kendini yansıtamayacak, elbiseyi giyen kişi de kendini iyi hissetmeyecektir. Kendinizi tesettür elbise içerisinde iyi hissetmek istiyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atmalısınız.

  1. Yakınlık derecenize göre elbise seçimi yapın

Katılacağınız organizasyona göre seçeceğiniz tesettür abiye elbise farklılık gösterecektir. Örneğin çok yakınınızın nişan veya düğününe katılıyorsanız pullu, payetli veya gösterişli bir elbise tercih edebilirsiniz. Ancak davet veren kişi çok yakınınız değilse veya davet günlük bir organizasyonsa gösterişsiz yani sade ancak şık bir elbise seçebilirsiniz. 

  1. Vücut yapınızı tanıyın

Öncelikle belirtmeliyiz ki tesettür davet elbiseleri seçiminde en önemli aşama kişinin vücut yapısını tanımasıdır. Her boy ve kilo yapısına göre abiye türünün olduğunu hatırlatmak isteriz. Önemli olan boyunuz ve kilonuza göre bir abiye seçmektir. Örneğin uzun boyluysanız uçuş uçuş etekleri olan, dar kesim elbiseler sizi çok iyi yansıtacaktır. Ancak biraz daha kiloluysanız belden itibaren bollaşan tüllü elbiseler kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

  1. Renginizi seçin

Tesettür abiye seçiminde renk seçimi önemli noktaların başında gelir. Örneğin esmerseniz çok açık renkler gözünüze pek hoş görünmeyecektir. Çok açık renkler yerine ten renginizle uyumlu, biraz daha orta tonlu renkler tercih edebilirsiniz. Ayrıca çok zayıfsanız koyu renk giymemeye veya çok kiloluysanız çok açık renkler tercih etmemeye özen gösterebilirsiniz.

Renk seçiminde her ne kadar ten rengi ve kilo önemli olsa da ve biz önerilerimizi sunsak da önemli olan sizin nasıl hissettiğiniz. Rengi sevdiyseniz, seçtiiniz elbise verilen davetin ağırlığına uygunsa dilediğiniz rengi tercih edebilirsiniz.

  1. Elbisenin vücudunuza oturduğundan emin olun
Tesettür abiye modeli tercih edilirken elbisenin vücuda oturduğundan ve pot durmadığından emin olunmalıdır. Vücuda tam oturmayan bir elbise giyen kişiyi mutlu etmeyecektir. Bu yüzden elbiseyi alırken vücudunuza oturmuyorsa, bir terziye yapılıp yapılmayacağını mutlaka sorun. Terzi modeli bozmadan yapabileceğini söylerse satın alma işlemlerinizi bitirin.
930 x 520px

SPRING SUMMER LOOKBOOK

Sample Block Quote

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis.

Sample Paragraph Text

Praesent vestibulum congue tellus at fringilla. Curabitur vitae semper sem, eu convallis est. Cras felis nunc commodo eu convallis vitae interdum non nisl. Maecenas ac est sit amet augue pharetra convallis nec danos dui. Cras suscipit quam et turpis eleifend vitae malesuada magna congue. Damus id ullamcorper neque. Sed vitae mi a mi pretium aliquet ac sed elitos. Pellentesque nulla eros accumsan quis justo at tincidunt lobortis deli denimes, suspendisse vestibulum lectus in lectus volutpate.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz

Bu email zaten kayıtlı

Shop the Lookbook

Seçenek Seçin

Son Görüntülenenler

Düzenle
Back In Stock Notification
this is just a warning
Giriş yapın
Sepet
0 ÜRünler